Λίτινα Αναστασία - Λέκτορας (υπό διορισμό) PDF Εκτύπωση E-mail
Fax. + 30 2651005092
Προσωπική ιστοσελίδα
Πανεπιστήμιο Πειραιώς, Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης, 2001
Μεταπτυχιακό (M.Α) στην Οικονομική Επιστήμη, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης, 2005
Διδακτορικό (Ph.D), Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης, 2009

Ερευνητικά ενδιαφέροντα:
Οικονομική Μεγέθυνση, Μακροοικονομία, Δημόσια Οικονομική
Επαγγελματική εμπειρία:
Η κ. Λίτινα έχει διδάξει ως ΤΑ στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας. Έχει εργαστεί ως ερευνήτρια σε ερευνητικά προγράμματα
Ενδεικτικές δημοσιεύσεις :
"Do Inada Conditions Imply that Production Function Must Be Asymptotically Cobb-Douglas? A Comment" Anastasia Litina and Theodore Palivos, Economics Letters 99 (2008), 498-499
"The Behavior of the Saving Rate in the Neoclassical Optimal Growth Model", Anastasia Litina and Theodore Palivos, Macroeconomic Dynamics 14 (2010), 482-500