Καμμάς Παντελής - Επίκουρος Καθηγητής PDF Εκτύπωση E-mail
Fax. + 30 2651005092

kammas

Μακροοικονομική

O Παντελής Καμμάς είναι Επίκουρος Καθηγητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Είναι κάτοχος πτυχίου Οικονομικών από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και μεταπτυχιακού και διδακτορικού διπλώματος στα Οικονομικά από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Έχει διδάξει στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου και στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Η έρευνά του εστιάζεται σε θέματα Διεθνούς Μακροοικονομικής και Πολιτικής Οικονομίας. Εργασίες του έχουν δημοσιευτεί σε έγκριτα επιστημονικά περιοδικά όπως τα Journal of Comparative Economics, Public Choice, Journal of Macroeconomics, European Journal of Political Economy, Economics of Governance, Cesifo Economic Studies.